blog

O Warszawie nie da się napisać wszystkiego. Nie da się nawet napisać odrobiny wszystkiego, bo zawsze znajdzie się ciekawy temat, albo okolica, albo wydarzenie, dla których już nie starczyło miejsca. Nie będziemy więc pisać o Warszawie, ale podpowiemy, gdzie szukać tych, którzy z pasją od lat piszą o „swoim kawałku” miasta. Na tych stronach znajdziecie informacje o historii, zabytkach, nocnym życiu, wydarzeniach. Chcecie poznać Warszawę filmową, artystyczną albo kulinarną. A może umówić się na spacer (bezpłatny) z przewodnikiem, odwiedzić warszawskie knajpki, spróbować warszawskich przysmaków, wziąć udział w warsztatach jogi albo dowiedzieć się kiedy i gdzie działa targ śniadaniowy? Proszę bardzo.

A jeśli kogoś interesuje historia, tylko tu znajdzie wciąż działające warsztaty dawnych rzemieślników, urokliwe kamienice z XIX i początków XX wieku, klimatyczne uliczki, które w wielu polskich (i nie tylko) filmach niemal bez charakteryzacji „grały” przedwojenną Warszawę. Na ulicy Małej kręcił Andrzej Wajda („Korczak”), na Konopackiej i Stalowej – Roman Polański („Pianista„), przy cerkwi – Stanisław Bareja. Wielbiciele kultowego w Polsce filmu „Miś” będą mogli wyjrzeć przez okno swego pokoju w VAVA Hostel i zobaczyć, gdzie kręcono scenę z węglarzami. Pomnika „Czterech Śpiących” (oficjalna nazwa to Pomnik Braterstwa Broni, ale nawet rodowici prażanie jej nie pamiętają) wprawdzie nie zobaczą, bo został zdemontowany, ale od czego jest wyobraźnia? Od wszystkich tych miejsc gości VAVA Hostel dzieli dosłownie kilkuminutowy spacer.

Kilka przydatnych linków:

Warszawa jakiej nie znałeś

08/08/2016
Witamy na naszym blogu. Będziemy pisać tutaj o wydarzeniach, które mogą Ciebie zainteresować. ...więcej »

Plac europejski

05/08/2016
Warsaw Spire – kompleks budynków biurowych w Warszawie zlokalizowany w dzielnicy Wola przy placu Europejskim 1, 2 i 6.W skład Warsaw Spire wchodzą trzy budynki: 180-metrowy wieżowiec (z iglicami 220-metrowy) oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji to około 100 000 m² powierzchni biurowej, usługowej i handlowej. Deweloperem jest belgijska firma Ghelamco.Kompleks został oficjalnie oddany do użytku 12 maja 2016.źródło: wikipedia...więcej »

śledź nas
na facebooku
śledź nas
na google+
śledź nas
na instagramie